Мотор за косилка (HC8840J / 48J)

Мотор за косилка (HC8840J / 48J)

Краток опис:

Ова е мотор од серија AC, кој работи со возење со ремен. Неговите карактеристики се голем вртежен момент, силна можност за преоптоварување, стабилни перформанси и така натаму. Овој сериски мотор се користи за разни косилки. Модел Напон / фреквенција (V / Hz) Напон на состојба без оптоварување (V) Струја (A) Моќ (Ш) Брзина (вртежи во минута) HC8840J-230 230V / 50Hz 230 2,3 500 20500 HC8848J-230 230V / 50Hz 230 2,2 500 22000 Оптоварување Напон на состојба (V) Струја (A) Влезна моќност (Ш) Брзина (вртежи во минута) Вртежен момент (N · M) ...


 • FOB Цена: : 0,5 - 9999 УСД / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 1000 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парче / парчиња месечно
 • Пристаниште: Кингдао
 • Услови на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Ова е мотор од серија AC, кој работи со возење со ремен. Неговите карактеристики се голем вртежен момент, силна можност за преоптоварување, стабилни перформанси и така натаму. Овој сериски мотор се користи за разни косилки.

   

  2

  Модел Напон

  / Фреквенција

   (V / Hz)

  Држава без оптоварување
  Напон

  (V

  Струја

  (А

  Моќност

  (Ш

  Брзина

  (Вртежи во минута

  HC8840J-230 230V / 50Hz 230 2.3 500 20500
  HC8848J-230 230V / 50Hz 230 2.2 500 22000

   

  Држава на оптоварување
  Напон

  (V

  Струја

  (А

  Влезна моќност

  (Ш

  Брзина

  (Вртежи во минута

  Вртежен момент

  (Н · М)

  Излезна моќност

  (Ш 

  230 5,7 1200 12000 0,52 650
  230 6.6 1400 11800 0,62 760

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја