Сериски спирален наклон мотор за намалување на запчести прав агол

Сериски спирален наклон мотор за намалување на запчести прав агол

Краток опис:

Оваа серија на редуктор прифаќа постојан магнет DC мотор како извор на енергија, со голем вртежен момент, силна можност за преоптоварување и низок шум. Широко користен во разни полиња за опрема за пренос што бара мала брзина и голем вртежен момент. тип на мотор Изолација Монтирање на класен мотор Димензии на прирабницата Напон Минимална брзина на излез Дијаметар на случајот DC мотор КЛАСА Б 90мм 12мв / 24в / 36в 12 врт / мин 80мм Брзина на референца на моторот 2000-3000RPM Може да се прилагоди според барањето на клиентот ...


 • FOB Цена: : 0,5 - 9999 УСД / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 1000 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парче / парчиња месечно
 • Пристаниште: Кингдао
 • Услови на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Оваа серија на редуктор прифаќа постојан магнет DC мотор како извор на енергија, со голем вртежен момент, силна можност за преоптоварување и низок шум. Широко користен во разни полиња за опрема за пренос што бара мала брзина и голем вртежен момент.

   тип на мотор ИзолацијаЧас Монтажа на моторДимензии на прирабницата НапонНабавка МинимумБрзина на излез Дијаметар на случајот  
  ДЦ мотор КЛАСА Б. 90мм 12V / 24V / 36V 12 вртежи во минута 80мм
  Референтна брзина на моторот 2000-3000RPM Може да се прилагодиспоред барањата на клиентите 
  Облик на излезна шахта Излез на цврста вратило на клучот / Излез на шупливото вратило на раката / Рамен излез на воденицата
   Максимален момент  20N • М. 
  Максимално намалувањесооднос 200: 1
  Излезна моќност 40-250w

  0191029114456 191029114505

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја