Мотор за пила со машини (HC18-230D / G)

Мотор за пила со машини (HC18-230D / G)

Краток опис:

Model Voltage /Frequency  (V/Hz) No-load State Voltage (V) Current (A) Power (W) Speed (rpm) HC18-230D /G 230V/50Hz 230 3.20 690 21800   Load   State Voltage (V) Current (A) Input Power (W) Speed (rpm) Torque (N·M) Output Power (W) 230 8.60 1800 12000 0.92 1150    


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт:: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  2

  модел Напон

  / фреквенција

   (V / Hz)

  Без оптоварување држава
  Напон

  (V)

  Тековни

  (A)

  Моќност

  (W)

  Брзина

  (rpm)

  HC18-230D

  / G

  230V / 50Hz 230 3.20 690 21800

   

  транспорт држава
  Voltage

  (V)

  Current

  (A)

  Input Power

  (W)

  Speed

  (rpm)

  Torque

  (N · m)

  Output Power

  (W)

  230 8.60 1800 12000 0.92 1150

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !