Вести

 • Време на мислењето: Март-12-2018

  2016 година уште еден жетва година за подобра мотор, бидејќи на "поддршка и подобра вработените напорна работа клиенти. Ние сме добивање на раст и напредокот на секоја година. Годишното производство во 2016 година е 2,9 милиони сетови, 450.000 комплети зголемени во споредба со 2,45 милиони поставува во 2015 година Нова Година 2017 година, ние ќе го задржи крај ... Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Март-12-2018

  На 8 јуни, Електрични и автоматизација инженер Ли Dongwei од Државниот универзитет во Охајо САД во посета Шандонг Подобро Моторни копродукции, Ltd Ли Dongwei, постдокторски истражувач од електрична наука лабораторија во државниот универзитет во Охајо САД, кој има двојно доктор степени во големи електрични engineerin. .. Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Март-12-2018

  На 26 јуни, тимот на проектот на проектот на информатичките системи инженеринг во Подобро Моторни е основана. Шандонг Sanjiang Електрични Инженеринг СД, Ltd е одговорен за дизајнирање и работат на овој проект. Се планира да се направи операција на судењето на крајот на септември Сега Sanjing Електрични Engineeri ... Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Feb-27-2018

  Portescap воведува нови 16DCT мотор на своите DCT спектар висок вртежен момент од Athlonix мотори. Моторот може да 16DCT обезбедување континуиран вртежен момент до 5,24 МНМ во должина од само 26мм. На 16DCT користи моќни неодимиум магнети и докажани енергетски ефикасен дизајн coreless Portescap е. На оптимизира ... Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Feb-27-2018

  Смирен правосмукалка е една од handiest чистење апарати за домаќинство користат и денес. Својот едноставен, но ефикасен дизајн има направено далеку со кои имаат за чистење прашина и други мали честички надвор површини со рака, и се сврте Чистење на куќата во поефикасна и прилично брзо работа. Користење на ништо бу ... Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Feb-27-2018

  Mitsubishi Motors ќе се потсетиме на 54.672 возила во Кина со проблематична бришачите на шофершајбната. Повлекувањето, кој почнува на 27 јули, е за увезените возила Outlander EX произведени помеѓу 23 Ное, 2006 година и 27. септември 2012 година, во согласност со Генералниот администрација на контроли на квалитетот, инспекција и ... Прочитај повеќе »

 • Разоткривање на најмалиот и најмоќен микро мотори во светот
  Време на мислењето: Feb-27-2018

  Пиезоелектрични ултразвучно мотори имаат две значителни предности, имено нивната висока густина на енергија и нивната едноставна структура, која и да придонесе за нивниот минијатуризацијата. Имаме изградено прототип микро ултразвучен мотор со користење на статор, со волумен од околу еден кубен милиметар. Нашите екс ... Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Feb-27-2018

  Глобалното производство micromotor изнесуваше 17,5 милијарди единици во 2015 година, една година на година раст од 4,8%. Благодарение на кампањите за модернизација на индустријата и опрема, на излез се очекува да се зголеми на 18,4 милијарди единици во 2016 година и пристап 23 милијарди единици во 2020 година во Кина, најголемиот manufact светски ... Прочитај повеќе »

WhatsApp Online Chat !