Мотор за машини за моторна пила (HC8840A)

Мотор за машини за моторна пила (HC8840A)

Краток опис:

Модел Напон / фреквенција (V / Hz) Државен напон без оптоварување (V) Струја (A) Моќ (Ш) Брзина (вртежи во минута) HC8840A-230 230V / 50Hz 230 3,8 850 24000 HC8840A-120 120V / 60Hz 120 7,6 880 24000 Оптоварување Напон на состојба (V) Струја (A Power Влезна моќност (Ш) Брзина (вртежи во минута) Вртежен момент (N · M) Излезна моќност (Ш) 230 7 1400 18000 0,41 780 120 12,5 1400 18000 0,41 780


 • FOB Цена: : 0,5 - 9999 УСД / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 1000 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парче / парчиња месечно
 • Пристаниште: Кингдао
 • Услови на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  2

  Модел Напон/ Фреквенција (V / Hz) Држава без оптоварување
  Напон(V Струја(А Моќност(Ш Брзина(Вртежи во минута
  HC8840A-230 230V / 50Hz 230 3.8 850 24000
  HC8840A-120 120V / 60Hz 120 7.6 880 24000

   

  Држава на оптоварување
  Напон(V Струја(А Влезна моќност(Ш Брзина(Вртежи во минута Вртежен момент(Н · М) Излезна моќност(Ш 
  230  7 1400 18000 0,41 780
  120 12,5 1400 18000 0,41 780

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја