Мотор за машини за моторна пила (HC20230B)

Мотор за машини за моторна пила (HC20230B)

Краток опис:

Model Voltage/Frequency (V/Hz) No-load State Voltage(V) Current(A) Power(W) Speed(rpm) HC20230B 230V/50Hz 230 4.6 1000 3950 Load State Voltage(V) Current(A) Input Power(W) Speed(rpm) Torque(N·M) Output Power(W)  230 9.5 2000 2650 3.6 1000 Model Voltage/Frequency(V/Hz) No-load State Load   State Voltage(V) Current(A) Power(W) Speed(rpm) Voltage(V) Current(A) Input Power(W)  Speed(rpm) Torque(N·M) Output Power(W) HC20230B 230V/50Hz 230 4.6 1000...


 • FOB Цена: 0,5 - 9,999 УСД / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Пристаниште: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Модел Напон / Фреквенција (V / Hz) Државен напон без оптоварување (V) Струја (A) Моќ (W) Брзина (rpm) HC20230B 230V / 50Hz 230 4,6 1000 3950 Напон на напон ad V) струја (A) Влезна моќност ( W) Брзина (вртежи во минута) Вртежен момент (N · M Power Излезна моќност (W) 230 9.5 2000 2650 3.6 1000

  图片 1

  модел Напон / фреквенција (V / Hz) Без оптоварување држава транспорт држава
  Напон (V Тековно (А Моќ (W Брзина (вртежи во минута Напон (V Тековно (А Влезна моќност (W  Брзина (вртежи во минута Вртежен момент (N · M Излезна моќност (W
  HC20230B 230V / 50Hz 230 4,6 1000 3950 230 9,5 2000 2650 3,6 1000

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Интернет разговор!