Motor Për Mower (HC8840J / 48J)

Motor Për Mower (HC8840J / 48J)

Përshkrim i shkurtër:

This is AC series motor, which works by belt driving. Its features are big start torque, strong overloading ability, stable performance and so on. This series motor is used for various lawn mower.   Model Voltage /Frequency  (V/Hz) No-load State Voltage (V) Current (A) Power (W) Speed (rpm) HC8840J-230 230V/50Hz 230 2.3 500 20500 HC8848J-230 230V/50Hz 230 2.2 500 22000   Load   State Voltage (V) Current (A) Input Power (W) Speed (rpm) Torque (N·M)...


 • FOB Çmimi:: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 1000 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port:: Qingdao
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Kjo është motor AC seri, e cila punon me ngarje rrip. Karakteristikat e saj janë çift rrotullues madhe e fillimit, aftësi të fortë mbingarkesat, punën e qëndrueshme dhe kështu me radhë. Ky motor seri është përdorur për kositës lëndinë ndryshme.

   

  2

  model Tension

  / Frekuenca

   (V / Hz)

  No-load State
  Tension

  (V)

  Aktual

  (A)

  Fuqia

  (W)

  Speed

  (rpm)

  HC8840J-230 230V / 50Hz 230 2.3 500 20500
  HC8848J-230 230V / 50Hz 230 2.2 500 22000

   

  Load State
  Tension

  (V)

  Aktual

  (A)

  Fuqia Input

  (W)

  Speed

  (rpm)

  Rrotullues

  (N · M)

  Fuqia Output

  (W) 

  230 5.7 1200 12000 0.52 650
  230 6.6 1400 11800 0,62 760

 • Previous:
 • Next:

 • Produkte të lidhura

  WhatsApp Chat Online!