Мотори за Градинарство алатки: Мотор за трева (HC9640J / 50J)

Мотори за Градинарство алатки: Мотор за трева (HC9640J / 50J)

Краток опис:

  Model Voltage/Frequency  (V/Hz) No-load State Voltage(V) Current(A) Power(W) Speed(rpm) HC9640J-230 230V/50Hz 230 2.65 600 22000 HC9650J-230 230V/50Hz 230 3.0 680 23000   Load   State Voltage(V) Current(A) Input Power(W) Speed(rpm) Torque(N·M) Output Power(W)  230 6.8 1500 14500 0.56 850 230 8.3 1800 13500 0.71 1000


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт:: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  2

   

  модел Напон / фреквенција

   (V / Hz)

  Без оптоварување држава
  Напон (V) Тековни (A) Моќност (W) Брзина (rpm)
  HC9640J-230 230V / 50Hz 230 2,65 600 22000
  HC9650J-230 230V / 50Hz 230 3,0 680 23000

   

  транспорт држава
  Напон (V) Тековни (A) Влезна моќност (W) Брзина (rpm) Вртежен момент (N · m) Излезна моќност (W) 
  230 6,8 1500 14500 0,56 850
  230 8.3 1800 13500 0,71 1000

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Интернет разговор!