Мотор за машина за депилација (ZYT5560)

Мотор за машина за депилација (ZYT5560)

Краток опис:

Оваа серија е нисконапонски мотор со постојан магнет, кој се користи за опрема за депилација со автомобил. Напон на моделот (V) Напон на состојба без оптоварување (V) Струја (A) Моќ (W) Брзина (вртежи во минута) ZYT5560- 13 DC 13V 13 0,47 6,1 3000 Напон на состојба на напон (V) Струја (A Power Влезна моќност (W (Брзина (Вртежи во минута) Вртежен момент (N · M) Излезна моќност (Ш) 13 3,5 45 2400 0,11 28


 • FOB Цена: : 0,5 - 9999 УСД / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 1000 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парче / парчиња месечно
 • Пристаниште: Кингдао
 • Услови на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Оваа серија е нисконапонски мотор со постојан магнет, кој се користи за опрема за депилација со автомобил.

  2

   

  Модел Напон

  (V)

  Држава без оптоварување
  Напон

  (V

  Струја

  (А

  Моќност

  (Ш

  Брзина

  (Вртежи во минута

  ZYT5560-

  13

  DC

  13V

  13 0,47 6.1 3000

   

  Држава на оптоварување
  Напон

  (V

  Струја

  (А

  Влезна моќност

  (Ш

  Брзина

  (Вртежи во минута

  Вртежен момент

  (Н · М)

  Излезна моќност

  (Ш 

  13 3.5 45 2400 0,11 28

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Категории на производи