Постојан магнет Моторс за воздух компресори (ZYT7876)

Постојан магнет Моторс за воздух компресори (ZYT7876)

Краток опис:

This is DC permanent magnet motor. It works with rectified power  supply, which is crank-link transmission, used for various small air compressor. Model Voltage/Frequency (V/Hz) No-load State Voltage(V) Current(A) Power(W) Speed(rpm) ZYT7876-120 120V/60Hz 120 0.30 30 5500   Load   State Voltage(V) Current(A) Input Power(W) Speed(rpm) Torque(N·M) Output Power(W)  120 2.00 210 4000 0.36 150


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт:: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ова е постојан магнет DC мотор. Таа работи со пречистена снабдување со електрична енергија, што е за пренос чудак-линк, што се користи за разни мали воздух компресор.

  2

  модел Напон / фреквенција (V / Hz) Без оптоварување држава
  Напон (V) Тековни (A) Моќност (W) Брзина (rpm)
  ZYT7876-120 120V / 60Hz 120 0,30 30 5500

   

  транспорт држава
  Напон (V) Тековни (A) Влезна моќност (W) Брзина (rpm) Вртежен момент (N · m) Излезна моќност (W) 
  120 2,00 210 4000 0,36 150

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Интернет разговор!