Моторни компресори за воздух (HC9535)

Моторни компресори за воздух (HC9535)

Краток опис:

This is single-phase AC series motor. It is belt-driven(crank-link transmission),used for small and medium air compressor. Model Voltage/Frequency  (V/Hz) No-load State Voltage(V) Current(A) Power(W) Speed(rpm) HC9535-120 120V/60Hz 120 5 600 19000 < Load   State Voltage Current Input Power Speed Torque Output Power (V) (A) (W) (rpm) (N·M) (W)  120 10.5 1150 12000 0.53 660


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт:: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ова е монофазен серија мотор. Тоа е појас-управувано (пренос чудак-линк), што се користи за мали и средни воздух компресор.
  2

  модел Напон / фреквенција

   (V / Hz)

  Без оптоварување држава
  Напон (V) Тековни (A) Моќност (W) Брзина (rpm)
  HC9535-120 120V / 60Hz 120 5 600 19000

  <

  транспорт држава
  Напон Тековни Влезна моќност Брзина Вртежен момент Излезна моќност
  (V) (A) (W) (rpm) (N · m) (W) 
  120 10,5 1150 12000 0,53 660

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Интернет разговор!