Постојан магнет Моторс за воздух компресори (ZYT78102)

Постојан магнет Моторс за воздух компресори (ZYT78102)

Краток опис:

This is DC permanent magnet motor, which is crank-link transmission, used for various small air compressor. Model Voltage /Frequency  (V/Hz) No-load State Voltage (V) Current (A) Power (W) Speed (rpm) ZYT78102 DC36V DC36 0.8 26 4500   Load   State Voltage (V) Current (A) Input Power (W) Speed (rpm) Torque (N·M) Output Power (W)  DC36 5.9 210 3800 0.38 150


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт:: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ова е постојан магнет DC мотор, кој е пренос чудак-линк, што се користи за разни мали воздух компресор.
  2

  модел Напон

  / фреквенција

   (V / Hz)

  Без оптоварување држава
  Напон

  (V)

  Тековни

  (A)

  Моќност

  (W)

  Брзина

  (rpm)

  ZYT78102 DC36V DC36 0.8 26 4500

   

  транспорт држава
  Напон

  (V)

  Тековни

  (A)

  Влезна моќност

  (W)

  Брзина

  (rpm)

  Вртежен момент

  (N · m)

  Излезна моќност

  (W) 

  DC36 5.9 210 3800 0.38 150

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !