Правосмукалка мотор (HC8223)

Правосмукалка мотор (HC8223)

Краток опис:

This is single-phase AC series motor. It is used for small and medium vacuum cleaner. Model Voltage/Frequency  (V/Hz) No-load State Load   State Voltage(V) Current(A) Power(W) Speed(rpm) Voltage(V) Current(A) Input Power   (W) Speed(rpm) HC8223-120 120V/60Hz 120 5.8 690 38000 120 8.9 1050 29000 HC8223-230 230V/50Hz 230 3.15 720 38000 230 4.9 1100 29000


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 1000 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт:: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ова е монофазен серија мотор. Се користи за мали и средни правосмукалка.
  2

  модел Напон / фреквенција

   (V / Hz)

  Без оптоварување држава транспорт држава
  Напон (V) Тековни (A) Моќност (W) Брзина (rpm) Напон (V) Тековни (A) Влезна моќност    (W) Брзина (rpm)
  HC8223-120 120V / 60Hz 120 5.8 690 38000 120 8.9 1050 29000
  HC8223-230 230V / 50Hz 230 3.15 720 38000 230 4.9 1100 29000

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !