Нов висок вртежен момент 16DCT Athlonix ™ мини мотор

Portescap воведува нови 16DCT мотор на своите DCT спектар висок вртежен момент од Athlonix мотори. Моторот може да 16DCT обезбедување континуиран вртежен момент до 5,24 МНМ во должина од само 26мм.

На 16DCT користи моќни неодимиум магнети и докажани енергетски ефикасен дизајн coreless Portescap е. Оптимизиран самохрани серпентина обезбедува високи перформанси е дадено во компактен пакет, намалување на вкупните трошоци на сопственост. Во споредба со слични мотори на пазарот, на 16DCT има најниска регулатива мотор (R / K2), што значи дека има помал пад на брзината со зголемување на товарот. Ова му овозможува на најмоќните на мотор на располагање за различни предизвикувачки апликација потреби. Оваа функција, во комбинација со ефикасност до 85%, го прави 16DCT моторни идеално решение предлогот за батерија алатки.

16DCT е на располагање со благородни метали и графит замена системи и е идеална за апликации како што се медицински и индустриски пумпи, системи за испорака на дрога, роботски системи (Bionic прсти), мали индустриски алат, тетоважа машини, мезотерапија пиштоли, стоматолошки алатки, види намотување, и индустриски фаќачи. Други апликации, вклучувајќи безбедност и пристап и хуманоидни роботи да ексел со користење на 16DCT Athlonix мотор.


Време на мислењето: Feb-27-2018
WhatsApp Интернет разговор!